Aktualności

SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY
SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY

W dniach 25-27 kwietnia uczniowie klasy III przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Sprawdzian podsumowuje osiągnięcia edukacyjne uczniów po pierwszym etapie edukacyjnym. W tym roku uczniowie zmierzyli się z zadaniami Omnibus. Sprawdziany składały się z trzech odrębnych części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Wyniki sprawdzianu z edukacji polonistycznej dostarczą wiedzy na temat zdobytych przez uczniów umiejętności w zakresie: czytania ze zrozumieniem, pisania, wiedzy o języku, gramatyki i ortografii. Sprawdzian matematyczny dotyczył sprawności rachunkowej, logicznego myślenia, umiejętności posługiwania się liczbami we wszystkich aspektach, rozwiązywania zadań z treścią oraz geometrii. Natomiast wiadomości przyrodnicze zdobyte w czasie trzyletniej nauki zawarte były w sprawdzianie z przyrody. Wyniki uczniów będą pomocne w rozwijaniu kompetencji w dalszych latach nauki oraz dostarczą wiedzy diagnostycznej. Wszystkim Trzecioklasistom życzymy jak najlepszych wyników!



 

XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”-
XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”-

Miło nam poinformować, że uczennica klasy III – Lena Krzemińska - zajęła II miejsce w etapie rejonowym XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Tematem konkursu było zapobieganie skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw. A sam jego cel polegał na promowaniu wśród uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich pozytywnych przykładów zachowania, związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Prace naszych uczniów zaskakiwały kreatywnością i oryginalnym podejściem do tematu. Serdecznie gratulujemy a Lenie i życzymy dalszych sukcesów.



 

Finansowoaktywni
Finansowoaktywni

Uczniowie klasy siódmej uczestniczący w zajęciach rozwijających z matematyki poznają różne wymiary matematyki. W ramach tego uczestniczą w realizacji projektu Finansoaktywni. Jest to program edukacyjny organizowany przez Ministerstwo Finansów adresowany do uczniów i nauczycieli klas 5, 6, 7 i 8 szkół podstawowych.
W roku szkolnym 2022/2023 ruszyła kolejna już VIII edycja, której misja brzmi: "Budżet. Plan do działania!"
Podczas zajęć uczniowie zapoznają się z pojęciem budżetu – od rodzinnego do budżetu państwa oraz próbują swoich sił w planowaniu wydatków poprzez budżet obywatelski. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Minister Edukacji i Nauki.



 

Szach mat
Szach mat

W naszej szkole odbył się I Szkolny Turniej Szachowy dla uczniów z klas I-III. Emocje były ogromne, każdy uczestnik był bardzo wytrwały i nie poddawał się bez walki. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników.
Najlepsza trójka tego turnieju:
I miejsce - Stanisław Zemlik
II miejsce - Nikodem Wrzesiński
III miejsce - Nadiia Mielczarek
Serdecznie gratulujemy!



 

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

W 1995 roku UNESCO ogłosiło 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Coroczne święto wszystkich bibliofilów przypomina, że książki dostarczają różnorodnych przeżyć, pomagają zrozumieć wiele spraw, przynoszą pocieszenie, dają rady…
Poszukując cennych wartości w literaturze postanowiliśmy  pochylić się nad wybranymi książkami z księgozbioru biblioteki szkolnej, a szczególnie nad kolekcją wierszy Wisławy Szymborskiej „Miłość szczęśliwa i inne wiersze”.



 

Dzień Ziemi
Dzień Ziemi

W pięknych okolicznościach przyrody , przy słonecznej pogodzie i bardzo aktywnie spędziliśmy tegoroczny Dzień Ziemi. Właśnie z tej okazji uczniowie klas 4-8 opuścili sale klasowe i spędzili dzień na łonie natury. Był rajd pieszy brzegiem Warty, leśne podchody, nordic walking, rajd rowerowy połączony z paintballem. Pomyśleliśmy również o owadach. Uczniowie klasy ósmej wysiali łąkę kwietną i założyli budule. Uwieńczeniem tego dnia było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Dzieciaki z klas I - III  wraz z opiekunami wyruszyli na I Szkolny Rajd Pieszy z okazji Dnia Ziemi. Celem rajdu było: popularyzowanie aktywności na świeżym powietrzu wśród dzieci i młodzieży, poznawanie atrakcji przyrodniczych naszej okolicy. Trasa rajdu wiodła leśnymi ścieżkami przez malownicze tereny nadwarciańskie i wynosiła 12 km. Uczniowie mieli okazję podziwiać piękno przyrody. Metą rajdu było ognisko w sołectwie Bębnów gdzie nastąpił upragniony czas relaksu i wspólnych zabaw. Było ono okazją do integracji zespołów klasowych. Dla niektórych uczniów najbliższe okolice okazały się zupełnie nieznane. Pogoda sprzyjała wędrówce. Nasi uczniowie wykazali się dobrą kondycją, sprawnością i byli świetnie przygotowani do wyprawy


 

akcja "żonkile"
akcja

19 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Żonkile" upamiętniającej 80 rocznicę powstania w getcie warszawskim. Starsi uczniowie obejrzeli film animowany „Zdążyć przed Panem Bogiem”. Poznali historię powstania w getcie warszawskim widzianej oczami jej świadka, Marka Edelmana, przedstawionej w tym reportażu autorstwa Hanny Krall. Włączyli się również w akcję Żonkile i wykorzystali towarzyszące jej materiały edukacyjne.

Uczniowie klas I-III wysłuchali opowiadań stworzonych przez znakomite pisarki i ilustratorki specjalnie na potrzeby tego wydarzenia: "Było – nie ma – jest" Katarzyny Jackowskiej-Enemuo,"Strasznie strasznie" Pawła Beręsewicza, "Historia z pewnej ulicy" Justyny Bednarek" oraz "Pamięć drobinek" autorstwa Zofii Staneckiej.
Opowiadania były wprowadzeniem do rozmowy z dziećmi o wartościach i trudnych sytuacjach w kontekście II wojny światowej. Sytuacje przedstawiane w opowiadaniach nawiązywały do doświadczeń zrozumiałych dla dziecka z rodziną, przyjaciółmi, z dziecięcymi uczuciami.
Podsumowaniem zajęć było posadzenie żonkili na szkolnej, kwiatowej rabatce, oraz wykonanie żonkili z papieru. Gest ten jest wyrazem naszej pamięci o trudnych dniach i trudnej historii.



 

"Najciekawsza pomoc logopedyczna" - rozstrzygnięcie konkursu.

18 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą pomoc logopedyczną. Zadanie uczestników konkursu polegało na wykonaniu pomocy do zajęć logopedycznych (np. do ćwiczeń oddechowych, usprawniania pracy narządów artykulacyjnych, ćwiczeń słuchowych). Dzieci spisały się znakomicie, otrzymane prace były wspaniałe, a zadanie komisji bardzo trudne.
Wyłoniono następujących zwycięzców:
I miejsce – Maria Pierzchnica klasa IIB
II miejsce – Antoni Góra klasa IIA
III miesce – Adam Borek klasa I
Wyróżnienia otrzymali:
Luiza Rykowska i Julian Sujka z klasy I
Serdecznie gratulujemy pomysłowości i zaangażowania i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.


 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "LEPIEJ CZYTAĆ, NIŻ..."
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

„Lepiej czytać Władcę Pierścieni, niż szukać pieniędzy w kieszeni."– Aleksandra Stankowska - I miejsce
„Lepiej siedzieć w bibliotece, niż na przerwach robić hece.” – Kornelia Mucha – II miejsce
„Lepiej czytać książki w Tczewie, niż naczynia zmywać w zlewie.” – Julia Półtorak - III miejsce
To zwycięskie lepieje, które powstały w ramach konkursu literacko-kaligraficznego organizowanego przez Bibliotekę Szkolną. Wszystkie teksty przekonywały, że czytanie książek jest ważne. Oprócz nagród, uczestniczkom wręczone zostały egzemplarze książek należące do księgozbioru naszej biblioteki. Konkurs był jednym z działań zaplanowanych w ramach realizacji w naszej szkole projektu „Mistrzyni Szymborska”.



 

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Uczennica klasy V Oliwia Stanek reprezentowała naszą szkołę w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom ".
Celem turnieju było popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.


Gratulujemy naszej uczennicy zdobytej wiedzy w tak trudnym rozległym temacie o Straży Pożarnej.



 

POZNAJ POLSKĘ


 

AKTYWNA PRZERWA
AKTYWNA PRZERWA

Po rozgrywkach drużyn dziewczęcych przyszedł czas na zasłużone medale.
Doczekaliśmy się nieco opóźnionej ze względu na nieobecności dekoracji zawodniczek. Dziewczęta z naszej szkoły w okresie zimowym rywalizowały w rozgrywkach halowej piłki nożnej- "Aktywna przerwa". Mecze rozgrywane były na sali gimnastycznej podczas długich przerw międzylekcyjnych.
I miejsce zajęła klasa VI
II miejsce klasa IV
III miejsce klasa V
Gratulujemy!



 

VLIV Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
VLIV Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

12 kwietnia 2023r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p. Elżbietą Janucik wzięli udział w XLIV Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej przeprowadzony został dla dwóch grup wiekowych. W kategorii młodszej (10-12 lat) naszą szkołę reprezentowali- Maja Stankowska, Oliwia Stanek, Oskar Heliński i Paweł Brzezowski z kl. V, w kategorii starszej (13-15 lat) kolejny już raz uczestniczyli Franciszek Kaczmarek, Mikołaj Wlaźlak i Filip Stasiak z kl. VII.
Uczestnicy turnieju mieli za zadanie napisać test wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, test z znajomości skrzyżowań, musieli pokonać tor przeszkód oraz sprawdzić swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Celem Turnieju było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego, znajomość podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru, jako środka transportu i rekreacji, inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kultury zachowania się na drogach.



 


 

W GCKiBP w Konopnicy odbyło się spotkanie edukacyjne poświęcone tradycjom i zwyczajom wielkanocnym. To niezwykłe wydarzenie, zostało zorganizowane przy współpracy Gminnego Centrum Kultury oraz Szkoły Podstawowej w Konopnicy.
Gościem specjalnym dzisiejszych warsztatów była znana gawędziarka ludowa Pani Jadwiga Freus, która obdarowała przybyłych gości ogromną dawką wiedzy dotyczącej tradycji i zwyczajów wielkanocnych, opowiadając o nich w przygotowanej przez nauczycieli i uczniów klas I-IV inscenizacji wielkanocnej. Przedstawienie okraszone humorem i duża dawką cennych informacji zrobiło duże wrażenie na odbiorcach.
 


 

więcej